Najnowsze wiadomości

19 kwietnia 2024 18:03

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Poradnik ze zdjęciamiJak dobrać okulary do kształtu twarzy, by dobrze się w nich prezentować? Wielu z nas się nad tym zastanawia przed zakupem nowych oprawek. Dopasowanie okularów do kształtu twarzy nie jest wcale trudne. Warto poznać kilka ważnych zasad, by w nowych okularach wyglądać lepiej niż w poprzednich.

Oprawki do okularów damskie – jak dobrać?

Kształty okularów należy dobierać po uprzednim przyjrzeniu się sobie w lustrze. Okulary a kształt twarzy to kryterium decydujące o końcowym efekcie. Warto się także zastanowić co ewentualnie chcemy skorygować w naszym wyglądzie i na jakich szczegółach nam zależy.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Któż z nas nie głowił się nad tym pytaniem: jakie okulary pasują do mojej twarzy? To zależy w największej mierze od kształtu twarzy. Rozróżniamy ich pięć typów:

- okrągła,
- w kształcie serca,
- kwadratowa,
- pociągła (nazywana także podłużną),
- owalna.

Jakie okulary pasują do okrągłej twarzy?

Dla osób o okrągłej twarzy korzystny efekt można uzyskać dzięki okularom wyszczuplającym optycznie twarz. Taki efekt stworzą oprawki o kształcie prostokątnym i podłużnym. Dla efektu wyszczuplenia twarzy najważniejsze jest, by oprawki były możliwie najwęższe.

Jakie okulary pasują do okrągłej twarzy?

Jakie okulary korekcyjne dla twarzy sercowatej?

Twarz w kształcie serca charakteryzuje się szerokim czołem. Chcąc utrzymać harmonijność rysów twarzy należy dobrać do twarzy oprawki jak najmniej widoczne. Dobrym wyborem będą okulary subtelne i cienkie. Szalonym powodzeniem cieszą właśnie druciane oprawki. Oprócz korzystnego wpływu na wygląd – będziesz mogła nosić najmodniejsze okulary korekcyjne. Swoją rolę w przypadku twarzy w kształcie serca, doskonale spełnią także okulary korekcyjne transparentne, które nie tworzą kontrastu.

Okulary do twarzy sercowatej

Jak dobrać okulary do twarzy kwadratowej?

Twarz kwadratowa cechuje się wyrazistością i mocno zarysowaną szczęką. W takim przypadku korzystny efekt uzyskamy poprzez złagodzenie rysów twarzy. Świetnie zadziałają oprawki okrągłe, wielobarwne, o owalnych kształtach. Także aviatory doskonale zrealizują ten efekt.

Okulary do twarzy kwadratowej

Jakie okulary do pociągłej twarzy?

Do twarzy podłużnej najlepiej pasują okulary, które optycznie ją skrócą. Dla zachowania takich proporcji warto wybierać duże oprawki, typu oversize. Świetnie sprawdzą się okulary korekcyjne aviatory.

Okulary do pociągłej twarzy

Jak dobrać oprawki do twarzy owalnej?

Do twarzy owalnej pasują zasadniczo okulary w każdym kształcie. Wybierając oprawki do twarzy owalnej możesz się kierować wyłącznie swoim osobistym upodobaniem. Wybieraj spośród bogatej kolekcji najmodniejszych okularów korekcyjnych! Śmiało możesz eksperymentować z oryginalnymi modelami geometrycznych okularów korekcyjnych. Możesz dopasować rodzaj okularów do koloru włosów lub swojego indywidualnego stylu. Zobacz także jakie okulary najlepiej pasują dla blondynek.

Okulary do owalnej twarzy