Najnowsze wiadomości

19 kwietnia 2024 18:18

Okulary do komputera – na co zwracać uwagę?Aktualnie każdy z nas ma styczność z technologią i to każdego dnia. Oczywiście nie pozostaje to obojętne dla naszego organizmu, a zwłaszcza dla oczu. Nadmierne wystawianie naszego wzroku na działanie różnego rodzaju ekranów i monitorów powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Stąd powstała inicjatywa okularów do komputera. Dowiedz się jak one działają i czy warto w nie zainwestować.

Okulary do komputera – dlaczego warto?

Wszelkiego rodzaju ekrany, czy to komputera, czy telewizora emitują światło niebieskie. Właśnie to światło jest przyczyną występowania cyfrowego zmęczenia wzroku, które daje mnóstwo nieprzyjemnych objawów. Do najczęstszych zalicza się ból głowy i oczu, szczypanie i swędzenie oczu oraz uczucie piasku pod powiekami. Tego typu dolegliwości mogą skutecznie utrudnić pracę przy komputerze. Oprócz tego mogą one wpłynąć na pojawienie się wady wzroku lub jej pogłębienie. Dlatego wymyślono okulary, które posiadają specjalną powłokę blokującą docieranie światła niebieskiego do naszych oczu. Dzięki temu wzrok mniej się męczy, a wszelkie objawy cyfrowego zmęczenia wzroku zostają zniwelowane.

okulary do komputera

Jakie okulary do komputera wybrać?

Jeśli decydujesz się na zakup okularów to zwróć uwagę na powłoki w soczewkach okularowych. Mogą być one najróżniejsze i dostosowane do Twojego stylu życia i wady wzroku. Dlatego, gdy chcesz, by Twoje okulary były też przydatne przy komputerze to wybierz powłokę antyrefleksyjną lub powłokę BLUE. Pierwsza z nich jest już znana od wielu lat i w większości soczewek okularowych jest standardem. Jej zadaniem jest niwelowanie i odbijanie wszelkich blasków i odbłysków, również tych pochodzących z ekranów. Okulary z tą powłoką są powszechnie nazywane „okulary z antyrefleksem”. Natomiast druga z powłok – BLUE, to powłoka specjalnie stworzona na potrzeby pracy z komputerem. Jej zadaniem jest blokowanie światła niebieskiego tak, by nie dostawało się do naszych oczu. Po za tym nasz wzrok w okularach z powłoką BLUE o wiele mniej się męczy, przez co rzadziej będą boleć nas oczy, czy głowa. Gdy zaczniesz używać takich okularów, koniecznie dowiedz się jak powinna wyglądać pielęgnacja soczewek w Twoich okularach. 

okulary do komputera

Okulary zerówki do komputera

Ochrona naszego wzroku powinna być dla nas priorytetem – w końcu oczu nie da się wymienić. Dlatego nawet jeśli nie wykryto u Ciebie wady wzroku możesz nosić okulary zerówki damskie do komputera. To że nie masz wady nie oznacza, że nie możesz zakładać okularów. Tego typu okulary są wręcz wskazane dla wszystkich, którzy spędzają wiele godzin w ciągu dnia przed ekranem komputera. W ten sposób zadbasz o swój wzrok i zminimalizujesz ryzyko wystąpienia wady wzroku. W optykach internetowych możesz znaleźć już gotowe okulary do komputera o mocy zero.

Okulary do komputera dla dzieci

Dzieci i młodzież niezaprzeczalnie spędzają najwięcej czasu przed ekranem komputera, telewizora i telefonu. Dlatego warto zadbać również o ich wzrok, zwłaszcza, że młode oczy są najbardziej podatne na zmiany. Wystarczy, że udasz się do optyka stacjonarnego lub wejdziesz do sklepu internetowego i dobierzesz odpowiednie okulary dla swojego dziecka. Następnie warto pilnować, by okulary były regularnie zakładane właśnie przy komputerze itd.

okulary do komputera

Ile kosztują okulary do komputera?

Cena okularów do komputera jest mocno uzależniona od tego jakie oprawki i soczewki okularowe wybierzesz. Jeśli decydujesz się na zakup okularów, gdzie osobno dobierzesz sobie oprawki i osobno szkła to cena może być naprawdę różna. Możesz wybrać drogie markowe oprawki, a możesz wybrać tańsze z mniej znanej marki. Ceny szkieł również różnią się w zależności od jakości i ilości nałożonych powłok. Dlatego ceny mogą się wahać od 150 złotych do nawet 1000 złotych. Natomiast, gdy nie masz wady wzroku i chcesz zakupić okulary zerówki to cena dobrych okularów zaczyna się od około 100/150 złotych. Staraj się nie wybierać podejrzanie tanich okularów do komputera z pierwszego lepszego sklepu w Internecie. W przeciwnym wypadku możesz tylko wyrzucić pieniądze w błoto.