Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 14:50

Ile kosztują soczewki jednodniowe?Soczewki jednodniowe to rodzaj szkieł kontaktowych, który zapewnia najwyższy poziom świeżości. Każdego dnia należy wymienić je na nową parę, dzięki czemu są wygodne i gwarantują bardzo wysoki poziom nawilżenia, co sprawia, że wiele osób chciałoby stosować je na co dzień. W związku z tym często pada pytanie: ile kosztują soczewki jednodniowe? Czy opłaca się je kupować? W tym artykule odpowiemy na te i inne pytania. Dowiedz się więcej! 

Kilka słów o soczewkach jednodniowych 

Jednodniowe szkła kontaktowe to narzędzie do korekcji wzroku, które szczególnie często wybierają osoby ceniące sobie:

- czas,
- praktykę,
- wygodę.

Dzieje się tak ze względu na to, że soczewki tego rodzaju, w przeciwieństwie do szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku, nie wymagają żadnej pielęgnacji. Po zdjęciu ich z oczu powinno się wyrzucić je do kosza, a następnego dnia należy sięgnąć po nową parę. Dzięki temu stosując soczewki jednodniowe oszczędzasz swój czas - nie masz obowiązku ich pielęgnacji, a jednocześnie skutecznie korygujesz wzrok. Warto sięgnąć po nie gdy:

- wybierasz się w podróż,
- używasz soczewek sporadycznie, 
- nie masz czasu na pielęgnację, 
- bardzo cenisz sobie maksymalne uczucie świeżości.

Pojemnik na soczewki.

Jaka jest cena soczewek jednodniowych?

Zazwyczaj jednodniowe szkła kontaktowe kosztują około 3 złotych za parę, co daje średnio mniej niż sto złotych za opakowanie zawierające 30 sztuk soczewek. Jeśli masz wadę wzroku na obu oczach inną, wtedy należy ten koszt pomnożyć razy dwa. Najtańsze jednodniowe szkła kontaktowe można jednak już kupić w cenie poniżej trzech złotych za parę, a najdroższe to koszt rzędu ponad 13 złotych dziennie. 

Od czego zależy cena soczewek jednodniowych?

Ceny soczewek jednodniowych zazwyczaj różnią się w zależności od marki i producenta. Istotny jest również:

- poziom uwodnienia, 
- poziom tlenoprzepuszczalności. 

To właśnie te parametry wpływają na komfort użytkowania soczewek. Im są wyższe, tym bardziej zdrowe i wygodne są dane szkła kontaktowe.

Kolorowe soczewki kontaktowe.

Czy opłaca się stosować soczewki jednodniowe?

Jednodniowe szkła kontaktowe są najwygodniejsze i najbardziej komfortowe w użytkowaniu. Jeśli jednak chodzi o cenę, to z uwagi na to, że codziennie masz na oczach świeżą parę szkieł kontaktowych, w ogólnym rozrachunku są droższe, niż soczewki wielokrotnego użytku. Ich cena może być wyższa nawet o 50%. W związku z tym, jeśli stosujesz to narzędzie korekcji wzroku codziennie i zależy Tobie na niższych kosztach, warto zastanowić się nad wyborem soczewek wielokrotnego użytku, np. miesięcznych szkieł kontaktowych. 

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli używasz soczewek sporadycznie lub stosujesz je wymiennie z okularami korekcyjnymi, jednodniowe szkła kontaktowe mogą wtedy być podobnym cenowo rozwiązaniem do soczewek wielokrotnego użytku. Jest tak, ponieważ miesięczne szkła kontaktowe można stosować tylko przez okres 30 dni od dnia ich pierwszego użycia. 30 dni to termin używalności. Po tym czasie, niezależnie ile razy użyłeś danych soczewek, trzeba wyrzucić je do kosza. Jednorazowe soczewki po prostu otwierasz i zakładasz wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujesz.

Jakie soczewki jednodniowe wybrać?

1. EyeLove Fresh 1-Day

Soczewki kontaktowe EyeLove Fresh 1-Day dedykowane są dla osób, którym doskwiera daleko lub krótkowzroczność. Warto wiedzieć, że zostały wyposażone w filtr ultrafioletowy, który chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. To bardzo ważne, ponieważ promienie UV mogą być odpowiedzialne za zwyrodnienie plamki żółtej lub oparzenia rogówki. Szkła kontaktowe EyeLove Fresh 1-Day posiadają również wysoką zawartość wody i wysoki poziom przepuszczalności tlenowej, dzięki czemu są zdrowe i bezpieczne dla oczu.

2. EyeLove Supreme 1-Day

Te jednodniowe szkła kontaktowe kosztują mniej niż 100 złotych za 30 sztuk. To jeden z najnowocześniejszych produktów marki EyeLove. Soczewki te są szczególnie polecane dla osób, które poszukują najwyższego komfortu, spędzają wiele godzin przed ekranami i monitorami lub w trudnych warunkach, takich jak praca na zewnątrz czy przy różnego rodzaju dymach, pyłach, np. w tartaku. Zostały wykonane z silikonowo - hydrożelowego materiału, który posiada wysoką przepuszczalność tlenu i jest bardzo elastyczny, dzięki czemu zapewnia komfort i wygodę. 

3. DAILIES TOTAL1®

Te szkła kontaktowe zostały wyprodukowane przez firmę Alcon, jednego z wiodących producentów na światowym rynku optycznym. Posiadają prawie 100% zawartości wody, co zapewnia wyjątkowo gładką i delikatną powierzchnię. Dodatkowo, wysoka zawartość tlenu sprawia, że szkła kontaktowe DAILIES TOTAL1® są oddychające, przy czym zapewniają bezpieczeństwo oczom każdego dnia użytkowania. 

Gdzie tanio kupić soczewki?

Jeżeli zależy Tobie, aby kupić szkła kontaktowe w atrakcyjnej cenie, warto zdecydować się na sklep internetowy. Ceny u optyków online są niższe niż te u optyków stacjonarnych, a ich produkty są tej samej jakości. W sklepach internetowych często dostępne są różne sezonowe promocje i wyprzedaże, a dostawa często jest darmowa po osiągnięciu określonej kwoty zamówienia. Dodatkowym atutem zakupów online jest to, że możesz wykonać je o dowolnej godzinie w dowolnym dniu. Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujesz się na zakupy przez internet, to powinieneś wybrać sprawdzonych sprzedawców, jak np. bezokularow.pl.


1. https://www.bezokularow.pl/poradnik/ile-kosztuja-soczewki-kontaktowe
2.https://soczewkidlaciebie.pl/wybieramy-soczewki/yfxq/ile-kosztuja-soczewki-kontaktowe-ceny-roznych-rodzajow-soczewek.html