Najnowsze wiadomości

18 czerwca 2024 13:34

Ile kosztują soczewki kontaktowe miesięczne?Soczewki kontaktowe to wygodna metoda korekcji wzroku. Wiele osób wybiera ją jako alternatywę dla okularów. Jeśli zastanawiasz się, co wybrać: soczewki czy okulary, to na pewno istotna jest dla Ciebie ich cena. W tym artykule opowiemy więcej na temat tego, ile kosztują miesięczne soczewki kontaktowe i czy opłaca się je wybrać. Sprawdź!

Miesięczne soczewki - czyli jakie?

Miesięczne szkła kontaktowe przeznaczone są do stosowania przez 30 dni od momentu ich pierwszego użycia. Warto pamiętać, że 30 dni to termin używalności soczewek - niezależnie, czy w tym czasie założysz je jeden czy trzydzieści razy, po tym terminie trzeba będzie wyrzucić je do kosza. Aby właściwie spełniały swoją rolę, należy dbać o ich prawidłową pielęgnację. Przed pójściem spać powinno się zdjąć je z oczu, wyczyścić i odłożyć do dedykowanego im pojemniczka wypełnionego specjalnym płynem. Wyjątkiem od takiego postępowania są soczewki całodobowe, w których można bezproblemowo spać. 

Jaka jest cena miesięcznych soczewek kontaktowych?
 

- Miesięczne soczewki kontaktowe przeznaczone do korekcji krótko lub dalekowzroczności to koszt około 35 złotych za 3 sztuki. 

- Szkła kontaktowe przeznaczone do korekcji astygmatyzmu kosztują średnio 75 złotych za 3 sztuki.

- Soczewki progresywne kupisz w cenie 55 złotych za 3 sztuki. 

Ceny soczewek miesięcznych mogą różnić się w zależności od kilku czynników, takich jak:

  • producent,
  • marka,
  • stopień tlenoprzepuszczalności,
  • poziom nawilżenia.

Czy opłaca się kupować miesięczne soczewki?

Jeśli zdecydowałeś, że soczewki kontaktowe będą Twoim codziennym narzędziem do korekcji wzroku, to korzystna finansowo będzie dla Ciebie decyzja o stosowaniu szkieł kontaktowych wielokrotnego użytku. Soczewki dostępne są w kilku rodzajach:

  • soczewki jednodniowe,
  • soczewki dwutygodniowe,
  • soczewki miesięczne,
  • soczewki kwartalne i roczne. 

Jednodniowe szkła kontaktowe należy wymieniać codziennie. Zapewniają one największą świeżość i wygodę, ale równocześnie to najdroższy rodzaj tego narzędzia korekcji wzroku. Koszt codziennego użytkowania soczewek jednodniowych może być nawet dwa razy wyższy niż soczewek miesięcznych. Z tego powodu, użytkowanie miesięcznych szkieł kontaktowych jest najbardziej opłacalne finansowo.

Soczewki miesięczne.

Czy soczewki miesięczne są wygodne? 

Soczewki kontaktowe przeznaczone do miesięcznego stosowania, jak już wspomnieliśmy, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli będziesz o nie należycie dbać, będą one właściwie pełnić swoją funkcję. Oznacza to, że:

- powinny zapewniać przejrzyste i klarowne widzenie,

- powinny być wygodne i nie powodować dyskomfortu, tym samym nie powodować suchości oczu i uczucia piasku pod powiekami.

Choć miesięczne szkła kontaktowe nie zapewniają maksymalnej świeżości, wcale nie oznacza to, że będziesz odczuwać je na oku. Właściwie pielęgnowane będą niewyczuwalne i w pełni komfortowe. 

Jakich producentów warto wybrać?

Jeśli zależy Tobie na soczewkach wysokiej jakości, które są trwałe, komfortowe i bezpieczne dla Twoich oczu, to warto postawić na produkty sprawdzonych marek i renomowanych producentów. My rekomendujemy soczewki kontaktowe marki EyeLove. Ta działająca od lat na rynku optycznym marka zyskała zaufanie setek zadowolonych klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie. Dzięki solidnemu wykonaniu, dobrej jakości materiałom oraz dbałości o najwyższą jakość, soczewki EyeLove są gwarancją nie tylko wygody, ale również bezpieczeństwa Twoich oczu. Szkła kontaktowe tej marki kupisz u optyków internetowych, np. w sklepie bezokularow.pl lub w swiatsoczewek.com. 

Miesięczne soczewki. Niebieskie tło.

Jakie soczewki miesięczne wybrać? 

1. EyeLove Basic

EyeLove Basic zostały wykonane z materiału hydrożelowego. Przeznaczone są do korekcji krótkowzroczności i dalekowzroczności. Przy ich produkcji została wykorzystana innowacyjna technologia HEMA-MPC, która odpowiada za utrzymanie prawidłowej wilgotności soczewek przez cały dzień, a to w połączeniu z wysoką przepuszczalnością tlenu sprawia, że zapewniają one komfort użycia nawet przez kilkanaście godzin. Dodatkowo, zostały wyposażone w filtr UV, który chroni oczy przed szkodliwymi promieniami ultrafioletowymi. 

2. EyeLove Supreme PRO XR

Soczewki te zostały stworzone dla osób, które borykają się z wysokimi wadami wzroku. EyeLove Supreme PRO XR przeznaczone są do stosowania miesięcznego w trybie całodobowym. Wyróżnia je unikalna konstrukcja, która minimalizuje aberracje, przy czym zapewnia dobrej jakości widzenie przez cały dzień. Co ciekawe, powierzchnia soczewek ma dużą odporność na gromadzenie się osadów białkowych i zanieczyszczeń, co odpowiada za zachowanie wysokiego poziomu higieny.

3. Pure Vision

Pure Vision dedykowane są użytkownikom o wysokich wymaganiach. Ich poziom przepuszczalności tlenowej to aż 112 Dk/t, dzięki czemu ich użytkowanie jest zdrowe i bezpieczne dla oczu. Przeznaczone są do noszenia przez całą dobę, co sprawia, że nie musisz martwić się ich odpowiednią pielęgnacją każdego wieczoru. Szczególnie wygodne jest to dla osób pracujących na nocne zmiany lub dla tych, którym zdarza się zasypiać w szkłach kontaktowych. 


1. https://www.bezokularow.pl/poradnik/ile-kosztuja-soczewki-kontaktowe
2.https://rankingsoczewek.com/podrecznik-kupujacego/ncdq/ile-kosztuja-miesieczne-soczewki-kontaktowe.html