Najnowsze wiadomości

25 lipca 2024 14:41

Jak czyścić okulary? Nie popełniaj tych błędów!Dobre widzenie w okularach gwarantuje nie tylko dobrze dobrana oprawka czy moc szkieł, w przypadku okularów korekcyjnych, ale też dbanie o ich czystość. Jak czyścić okulary? Jak robić to szybko i dokładnie? Dlaczego czyszczenie szkieł okularów jest takie ważne? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego wpisu.

Jak czyścić okulary?

Okulary to dodatek, który brudzi się niestety bardzo szybko, szczególnie jeśli mamy je na sobie codziennie. Smugi, odciski palców, plamy, zacieki – tego wszystkiego chcemy uniknąć na okularach, a gdy się pojawią, chcielibyśmy jak najszybciej się ich pozbyć. Zatem jak czyścić okulary skutecznie i szybko? Podstawowym elementem do czyszczenia okularów jest miękka ściereczka z mikrofibry, która nie uszkodzi szkieł ani oprawki. Będzie ona dla nas wybawieniem w wielu sytuacjach, gdy nie mamy dostępu do wody czy innych środków.

Pod żadnym pozorem nie używaj papieru czy chusteczek, fragmentów ubrań lub innych tkanin do tego nieprzeznaczonych. One wszystkie choć na pierwszy rzut oka nie wyglądają na szkodliwe, to mogą bardzo porysować okulary.
Ściereczka do czyszczenia okularów usunie też wszystkie niewielkie smugi czy plamy. W należytej higienie powinieneś utrzymywać całe okulary a nie tylko ich część, dlatego tak ważne jest czyszczenie szkieł okularów, ale też oprawy. Jeśli zatem do tej pory zastanawiałeś się czym czyścić szkła okularów, to wyposaż się przede wszystkim w ściereczkę, ale przydadzą się również inne produkty.

czym czyścić okulary?

Jak czyścić okulary z antyrefleksem?

Choć określony sposób czyszczenia okularów i używanie do tego odpowiednich narzędzi jest ważne w przypadku wszystkich oprawek, to warto szczególnie dbać o to w przypadku okularów z antyrefleksem. Dzięki właściwemu czyszczeniu, powłoka antyrefleksyjna będzie Tobie dłużej służyć.

Czym czyścić okulary?

W przypadku gdy mamy do czynienia z mocniejszymi zabrudzeniami oprawek i szkieł okularowych, warto zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty, jak płyn do czyszczenia okularów Blicker. W ofercie dobrego salonu optycznego online znajdziesz je w formie tradycyjnego płynu, pasty, żelu czy sprayu. Niektóre z tego typu akcesoriów np. płyn Hayne Mist Anti-Fog, posiadają nawet specjalne właściwości przeciw parowaniu okularów. Stosowane regularnie sprawią, że  Twoje okulary rzadziej będą zachodzić mgłą.

Dobrym akcesorium, które pomoże utrzymać Tobie okulary w czystości, mogą okazać się chusteczki nawilżane do czyszczenia okularów.

domowe sposoby na czyszczenie okularów

Domowe sposoby na czyszczenie okularów

Czym myć okulary bez specjalistycznych produktów? Jak myć okulary domowym sposobem? Jeśli nie masz akurat pod ręką żadnych specjalistycznych produktów do czyszczenia okularów, wystarczy Tobie letnia woda oraz delikatny detergent. Najlepiej, aby nie miał on żadnych dodatków środków nawilżających, czy ekstraktu z cytrusów. Oczywiście wycieraj okulary po takiej kąpieli tylko i wyłącznie ścierką z mikrofibry. W ten sposób możesz nie tylko czyścić szkła okularów, ale też całą oprawkę.